Každá moje klientka, můj klient, který přichází do dvouměsíční spolupráce „Buď fit“ je originál, se svými vlastními specifiky, naučenými vzorci chování a zvyky, se svými vlastními cíli, vnitřními motivy a stimuly, zdravotními a vnitřními omezeními, které je na začátku spolupráce limitují, své trvalé změny v novém životním stylu dosáhnout.

I přesto se mi podařilo vysledovat několik hlavních typů klientely, se kterou nejčastěji pracuji. Přikládám pro přehled jejich nejčastější omezení a nové návyky, na kterých společně konzistentně pracujeme.

Cíl: chce žít zdravě a bez diet
Cíl: chce žít aktivně, mít vůli
Cíl: chce se PPP zbavit

Nevnímá pocity hladu, diety opakuje se stále menším úspěchem, zažívá časté jojo efekty, neudrží si trvalou váhu, s věkem přibývá na váze, je v zajetí jídla, které řeší.

Je pohodlný/á, pohyb nedělá pro radost, ale spíše jako nutnost, ví jen, že se to má, nemá pohybové návyky z dětství, má slabou vůli změnit to.

Tělo, strava, hubnutí se staly centrem jeho/jejího života; nevěří si; chce být viděn/a, pochopen/á; kontroluje se, může mít nekontrolovatelné stavy; záchvaty.

STÁLÁ DIETÁŘKA
NESPORTOVEC
PORUCHA PŘÍJMU P.

Cíl: chce změnit svoje návyky
Cíl: chce nový trvalý životní styl
Cíl: chce změnit návyky, být pro sebe

Vše musí udělat perfektně, potrpí si na výsledky, sportuje, metabolismus se věkem zpomaluje, již nemá proporce jako dříve, začíná řešit změnu těla, i když se snaží, jako dříve, nepomáhá to.

Nevěří si, potřebuje podporu, lidé mu nerozumí, je na to sám/a, není schopen si nastavit udržitelné návyky, které by vedly ke změně, nemá vůli.

Nemá na sebe čas, ve věčném shonu, nestíhá, potřebuje vše zvládnout, hodně stresu, málo času na svůj vlastní odpočinek a duševní hygienu, musí to všechno zvládnout.

„VŠE NA 100 %“
S NADVÁHOU
VE STRESU & BEZ ČASU